יום שישי, 2 בספטמבר 2011

סקירת תוספים לבלנדר

אווו נחמד לראות אתכם שוב שבוע מטורף שכזה, זהו התחילה שנת הלימודים בצורה רשמית (מעשית אצלי לפני חודש וחצי) כעת אני לומד את תוכנת מאיה תוכנה מעניינת עם הרבה באגים אבל לומדים להסתדר.
שיעורי הבית שלי חוץ מלבנות בניינים זה להשוות את יכולת המידול של בלנדר עם מאיה, לא מזמן ראיתי סרטון של השוואה עם מאיה ותוכנת סילו, השוואה כתבתי? לא זה היה יותר כמו סרטון תצוגת באגים במאיה בכל מה שקשור במידול אז חשבתי לעצמי ואוו מעניין באיזה מצב בלנדר נמצאת, גיליתי שבחלק מהדברים מצבה לא הרבה יותר טוב (בחלק היא כן) מה שגרם לי לצאת לסיבוב בפורומים של בלנדר ומסתבר שיש הרבה כלים שממש כדאי להוסיף אותם, אה וכן הם פותרים את הבעיות האלו ממש בקלות.

היות וזה יהיה ארוך לדעתי לסקור אותם בפוסט אחד כל פעם אסקור כלי אחר
חלק מהכלים אני מצרף כי פשוט נהניתי מהפשטות ומהחיסכון בעבודה שהם מציעים

נעים להכיר אני Inset Extrude

הכלי הראשון שנכיר הוא Inset Extrude הוא שוחרר לפני כמה חודשים ויש לו את פתיל הפיתוח שלו כאן, כשראיתי לראשונה את הסקריפט הזה לא הבנתי כל כך במה הוא יכול לעזור לי ואיזה בעיה הוא בא לפתור.

למען הנוחות אני מציג את הדוגמאות באנימציית gif (ענבר תודה על הלינק).
הבעיה כזאת יש לנו אובייקט לא שווה באורכו וכשרוצים להגדיל או להקטין הפקודה מתבצעת ביחס הכולל של האובייקט ולא ביחס לפייסים.
(לחיצה על התמונה תפעיל את האנימציה)

בדיוק השביל זה מגיע לנו הסקריפט Inset Exrude מה שהוא עושה בעצם זה להגדיל להקטין ביחס לפייס זה אומר שגם אם אני יבחר כמה פייסים לא בצורה רציפה אלא כל אחד במקום אחר עדיין הוא יבצע סקייל טוב כי הוא מתייחס לפייס ולא לשטח הכולל.
הקיצור שלו במקלדת כשנמצאים במצב עריכה הוא i
זה נראה כך
(לחיצה על התמונה תפעיל את האנימציה)


ניתן להוריד וכדאי להוריד את הסקריפט מפתיל הפיתוח כדי לקרוא מה שידרגו ולאיזה גרסה הוא מתאים.3 תגובות:

Unknown אמר/ה...

כמה שהייתי צריך את התוסף הזה כשעשיתי את הבית בבלוג...

מכסח המדפסות אמר/ה...

הממ, אני מקווה שבאיזשהו שלב ה-size יתנהל בצורה הזאת אוטומטית בלי פקודה נפרדת. אני לא רואה סיבה לעשות size בצורה אחרת...

Unknown אמר/ה...

נכון רק שיש סיבה שכך זה עובד וזה בגלל שיש צורות חישוב איך להגדיל ולהקטין את האובייקט כלפי מה להגדיל ולהקטין אותו. בהרבה מקרים אם תסמן ב-pivot point את individual origins תקבל את התוצאה שאתה רוצה לא ברור אם זה באג או שמלכתחילה לא נתנו למצב שלמעלה מענה, המידה וזה באג לדעתי הקוד הזה ישולב בתוכנה.